Week 10: Latest High School Football Scores

VIDEO: 11/2 Jack in the Box High School Football Report

The latest high school football scores from week 10.

Thursday's Scores


  Adna 49, Ocosta 0
 
   Eastmont 14, Wenatchee 13
 
   Edmonds-Woodway 33, Jackson 13
 
   Emerald Ridge 34, Auburn 31
 
   Ferris 28, Walla Walla 10
 
   Kalama 55, Morton/White Pass 0
 
   Napavine 52, Ilwaco 14
 
   Pe Ell/Willapa Valley 46, Winlock 0
 
   Southridge 24, Rogers (Spokane) 0
 
   Springdale 46, Wellpinit 12
 
   Sunnyside Christian 60, Pomeroy 38
 
   Toledo 35, Onalaska 6
 
   University 30, Pasco 23
 
   POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS(equals)
 
   St. John-Endicott/Lacrosse vs. Touchet, ccd.
 

Content Continues Below
Friday's scores 

Black Hills 45, Columbia River 7
 
   Bremerton 42, South Kitsap 25
 
   Cashmere 36, Lakeside (Nine Mile Falls) 7
 
   Charles Wright Academy 24, Vashon Island 0
 
   Chewelah 35, Colfax 0
 
   Clarkston 50, Toppenish 13
 
   Concrete 57, Chimacum 38
 
   Eisenhower 48, Davis 7
 
   Elma 33, La Center 21
 
   Friday Harbor 46, LaConner 0
 
   Hockinson 62, W. F. West 28
 
   Lake Roosevelt 22, DeSales 6
 
   Lind-Ritzville/Sprague 54, Kettle Falls 6
 
   Montesano 32, Columbia (White Salmon) 7
 
   Nooksack Valley 26, Stanwood 16
 
   North Kitsap 33, River Ridge 22
 
   Odessa 80, Tekoa/Rosalia 6
 
   Selah 48, North Central 12
 
   Shelton 13, Mount Tahoma 12
 
   Spanaway Lake 47, North Thurston 34
 
   Class 1A(equals)
 
   District 1 State Play-in(equals)
 
   Lynden Christian 42, King's 14
 
   Meridian 59, South Whidbey 8
 
   SCAC District State Play-in(equals)
 
   Connell 42, Granger 14
 
   La Salle 34, Warden 20
 
   Royal 78, Naches Valley 3
 
   Zillah 54, Kiona-Benton 0
 
   Class 2A(equals)
 
   District 1/2 State Play-in(equals)
 
   Burlington-Edison 29, Lakewood 12
 
   Liberty (Spangle) 31, Sedro-Woolley 28
 
   Lynden 47, Blaine 0
 
   Sehome 37, Archbishop Murphy 9
 
   District 3 State Play-in(equals)
 
   Eatonville 64, Olympic 27
 
   Fife 56, Port Angeles 7
 
   Sequim 22, Franklin Pierce 20
 
   Steilacoom 42, Orting 8
 
   Washington 27, White River 10
 
   GNL-CWAC District State Play-in(equals)
 
   Ellensburg 31, Pullman 7
 
   West Valley (Spokane) 33, Ephrata 7
 
   Class 3A(equals)
 
   District 1-4 State Play-in(equals)
 
   Bethel 50, Arlington 15
 
   Eastside Catholic 44, Ferndale 7
 
   Lake Washington 17, Shorewood 0
 
   Lakes 55, Roosevelt 15
 
   Lincoln 52, Prairie 6
 
   Mountain View 49, Ballard 6
 
   O'Dea 42, Wilson 10
 
   Peninsula 47, Seattle Prep 16
 
   Rainier Beach 37, Kelso 27
 
   Snohomish 42, Garfield 35
 
   Timberline 21, Oak Harbor 0
 
   Yelm 24, Blanchet 21
 
   District 8 State Play-in(equals)
 
   Kamiakin 55, Shadle Park 13
 
   Class 4A(equals)
 
   District 1-4 State Play-in(equals)
 
   Lake Stevens 56, Kentlake 0
 
   Mount Vernon 47, Auburn Mountainview 6
 
   Puyallup 65, Kennedy 35
 
   Skyline 38, Todd Beamer 33
 
   Skyview 30, Hazen 27
 
   Union 55, Enumclaw 37
 
   Woodinville 38, Federal Way 0
 
   District 8 State Play-in(equals)
 
   Chiawana 31, Lewis and Clark 14
 
   Gonzaga Prep 28, Hanford 24
 
   Mead 35, Richland 21